Garnier, Event Green On we Wrocławiu, relacja

    Z okazji 120-lecia marki Garnier, Garnier ruszył w Polskę, w sześciu miastach Garnier otworzył swoje zielone strefy. Jednym z miast do którego zawitała zielona strefa Garnier był Wrocław. A konkretnie w galerii Wrocłavia. Event trwał dwa dni, piątek i sobota 19 i 20 lipca. Wcześniej Event gościł w takich miastach jak: Warszawa, Poznań czy Kraków, a po Wrocławiu ostatni event miał odbyć się w Gdańsku. 




Na miejscu zastaliśmy bajecznie urządzone stoiska, na których czekały na nas viaralowe produkty marki, można było przetestować nowości, skorzystać z bezpłatnego badania dermatologicznego i tryhologicznego. A także można było zobaczyć eksperymenty, jak zachowuje się czarne serum i serum z witaminą C na kawałku pokrojonego ziemniaka. Można było się także przejrzeć w specjalnym lusterku, zobaczyć, czy dobrze nałożyliśmy krem z filtrem. Czy też zrobić sobie selfie w śmiesznej fotobudce. Ja wybrałam zdjęcie w stylu nowoczesnym. Jak widać na zdjęciu poniżej, moje zdjęcie jest mocno inspirowane filmem Barbie. 




Warsztaty: Dajemy drugie życie plastikom

W części praktycznej eventu można było dowiedzieć się wiele ciekawostek związanych z recyklingiem. Marka Garnier od 2001 roku współpracuje z profesjonalnymi firmami recyklingowymi, dzięki czemu od 2001 roku z fabryki nie zostały wyrzucone żadne uszkodzone opakowania.  A wszystko zyskało drugie życie pod postacią chociażby płynów do mycia podłóg. 

W czasie eventu można było uczestniczyć w warsztatach daj drugie życie plastikom.
Ze skrawków zmielonego plastiku, po przetopieniu w specjalnym piecu powstawały różne ciekawe przedmioty. My na koniec mogliśmy sobie wybrać przedmiot, który chcemy wykonać w specjalnych metalowych formach. Oczywiście ze względów BHP nasza rola kończyła się na wybraniu kolorów zmielonych skrawków plastiku. Z dostępnych foremek wybrałam sobie podkładkę.  




Reasumując ten wpis warsztaty, jak i cały event Green On uwazam za bardzo udany. Oczywiście także podczas warsztatów poczęstowano nas całą masą merytorycznej wiedzy o plastikach i jego recyklingu: kto może założyć działalność recyklingową związaną z plastikami, z czego jest robiony plastik, jakie są rodzaje plastiku, dlaczego tak ważne jest doczepianie tych nieszczęsnych korków do butelek, z jakich plastików wręcz niemożliwe jest odzyskanie plastików.  Na te i inne pytania uzyskaliśmy odpowiedź podczas warsztatów. Tematyka warsztatów jest na czasie, bo jak sami widzicie zewsząd zalewają nas plastikowe śmieci i bardzo dobrze, że takie inicjatywy, jak warsztaty daj drugie życie plastikom się odbywają. Ważne jest szerzenie wiedzy jak sobie poradzić z zalewem plastikowych śmieci i zniwelować ich występowanie w środowisku, które nas otacza.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz. W miarę możliwości staram się każdego z was odwiedzić.
Proszę o niezostawianie linków do swoich stron. znajdę cię i bez tego!